Srebrny medal Adama Masaczyńskiego w mistrzostwach Polski

TORUNU18U20-2017Adam Masaczyński został halowym wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m. Podczas rozgrywanych w Toruniu mistrzostw 16-letni zawodnik KKL Kielce przebiegł ten dystans w 2.34,64.  Zdecydowanie najlepszy w tej konkurencji był Krzysztof Turski z MKS-SMS Victoria Racibórz, który uzyskał czas 2.31,75. Siódme miejsce zajął Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn z rekordem życiowym 2.38,05.

Swoją „życiówkę” poprawiła także Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów, która była ósma na 2000 m juniorek młodszych z czasem 6.45,08. Na dziewiątym miejscu w tym biegu uplasowała się Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn – 6.50,48. Dziesiąte miejsce na 800 m juniorek zajęła Wiktoria Dziewięcka z KKL z rezultatem 2.22,91.

Pozostałe wyniki świętokrzyskich lekkoatletów w mistrzostwach Polski:

600 m juniorek młodszych – 18. Dominika Ostrowska, Nadir Jędrzejów 1.41,05

300 m juniorek młodszych – 26. Patrycja Banaś, Słoneczko Busko-Zdrój 43,97

2000 m juniorów młodszych – 28. Kewin Gad, Olimp Strawczyn 6.14,36

W poniedziałek 13 lutego, w ostatnim dniu mistrzostw, w konkursie skoku o tyczce juniorek młodszych startują Katarzyna Białogońska i Anna Iwaniec z KKL Kielce.