Grzegorz Furmanek prezesem KKL na kolejne cztery lata

KKL-logo1Grzegorz Furmanek został ponownie wybrany na prezesa Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Głosowało na niego 22 z 27 delegatów, którzy uczestniczyli w walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Trzy głosy otrzymał Antoni Jasiński, trenowany przez Furmanka miotacz. Wszedł do nowego zarządu klubu, w którym ponadto znaleźli się trenerzy Agnieszka Wrona, Krzysztof Jóźwik, Paweł Tietierin i Łukasz Woźniak oraz zasiadający w poprzednim zarządzie Irena Wrona i Bartłomiej Kozłowski.
W sprawozdaniu z działalności KKL w latach 2013-16 Grzegorz Furmanek wyliczył, że zawodnicy wywalczyli dziewięć medali mistrzostw Polski i jeden mistrzostw Europy. Aż osiem z nich zdobyła Katarzyna Furmanek, która była m.in. dwukrotnie mistrzynią naszego kraju juniorek młodszych (w rzutach młotem i dyskiem), także dwukrotnie mistrzynią juniorek (w rzucie młotem) i brązową medalistą mistrzostw Starego Kontynentu juniorek (w rzucie młotem). W tym roku będzie walczyć o medal młodzieżowych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w lipcu w Bydgoszczy.
Prezes Furmanek zapowiedział, że lekkoatleci KKL w 2017 roku powinni sześciokrotnie stanąć na mistrzowskim podium. Jeden medal zdobył już Adam Masaczyński – srebrny w halowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m.