Adam Masaczyński w finale 800 m na mistrzostwach Europy

Adam Masaczyński

Adam Masaczyński z KKL Kielce zakwalifikował się do finału biegu na 800 m podczas mistrzostw Europy juniorów młodszych w węgierskim mieście Győr. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika w pierwszej serii półfinałowej toczył walkę o dające bezpośredni awans trzecie miejsce z reprezentantem Hiszpanii Ignacio Perezem. Uzyskał czas 1.53,54 r i uległ rywalowi różnicą 0,23 s. Znalazł się jednak wśród dwóch zawodników, którzy zapewnili sobie kwalifikację dzięki czasom. Tym drugim był również Polak Jakub Augustyniak, który uplasował się na czwartej pozycji w drugim biegu półfinałowym z rezultatem 1.52,04.

Ten drugi bieg był szybszy od pierwszego, jego zwycięzca Mehmet Çelik z Turcji uzyskał czas 1.51,31. W serii z udziałem 17-latka z KKL zwyciężył główny faworyt do złotego medalu Max Burgin z Wielkiej Brytanii. Ma on zdecydowanie najlepszy ze wszystkich startujących rekord życiowy 1.47,50, półfinał wygrał wynikiem 1.52,37. Za nim finiszował Portugalczyk Joao Miguel Peixoto, który uzyskał 1.52,50.

Walka o medale w biegu na 800 m z udziałem dwóch Polaków rozegrana zostanie w niedzielę 8 lipca o godz. 18.53.