Świętokrzyscy biegacze w reprezentacji Polski juniorów na mecz w Mińsku

Adam Masaczyński z KKL Kielce i Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz wystartują w halowym wielomeczu reprezentacji juniorów Polski, Azerbejdżanu, Białorusi, Cypru, Estonii, Hiszpanii, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Portugalii, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch, który rozegrany zostanie 25-26 lutego w Mińsku. W jego programie jest po 12 konkurencji żeńskich i męskich. Każdy kraj może wystawić w nich po jednej zawodniczce i zawodniku.

Adam Masaczyński (z lewej) i Adam Kołodziej na obozie w Spale przed mistrzostwami Europy juniorów młodszych w 2018 roku (fot. Andrzej Mirek)

Biegacz KKL wyjazd do stolicy Białorusi wywalczył w sobotę, zdobywając halowe mistrzostwo Polski juniorów na 1500 m. Biegu na 2000 m z przeszkodami w polskich halach nie rozgrywa się, sandomierzanin to ubiegłoroczny mistrz naszego kraju w tej konkurencji na stadionie. Obydwaj reprezentowali już biało-czerwone barwy w 2018 roku, startując w mistrzostwach Europy juniorów młodszych na Węgrzech. Masaczyński zajął w nich szóste miejsce na 800 m, a Kołodziej był 11. na 2000 m z przeszkodami.