Rekord życiowy Adama Masaczyńskiego na 1500 m w Gdańsku

Adam Masaczyński

Adam Masaczyński zajął ósme miejsce w biegu na 1500 m podczas 48. Memoriału Józefa Żylewicza – Grand Prix Gdańska. 19-latek z KKL Kielce uzyskał czas 3.48,88, poprawiając wyraźnie, bo o 3,72 s rekord życiowy z ubiegłego roku.

Rozegrany na zakończenie gdańskich zawodów w sobotę wieczorem bieg był pojedynkiem najlepszych polskich juniorów na średnich dystansach. Zwyciężył z „życiówką” 3.45,37 Mateusz Kuchman z MKS-MOS Bytom, którego Masaczyński pokonał w lutym w Toruniu w walce o złoty medal halowych mistrzostw Polski w tej kategorii wieku. Tym razem rywal był wyraźnie lepszy.

Biegacza KKL wyprzedziło jeszcze trzech juniorów oraz 17-letni Filip Rak z AZS Politechniki Opolskiej, który minął metę na trzecim miejscu z rezultatem 3.45,86, ponad 1,5 s lepszym od rekordu Polski juniorów młodszych. Drugi w tym biegu był młodzieżowiec Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin z czasem 3.45,50.