Dwie wygrane i dziesiąte miejsce województwa w finale LDK Cup

Alicja Borek

Dwa zwycięstwa odnieśli młodzi lekkoatleci KKL Kielce w finałowych zawodach programu „Lekkoatletyka dla każdego” we Włocławku. 15-letnia Alicja Borek okazała się najlepsza w wieloskoku – nowej konkurencji wprowadzonej w tym roku w kategorii młodzików. Zwycięstwo zapewnił jej rezultat 10,91 m, 31 cm lepszy od tego, jaki uzyskała 16 sierpnia w Kielcach.

Bieg na 600 m 13-latków wygrał Wiktor Markowski z czasem 1.33,46. Na tym samym dystansie młodziczek rekord życiowy 1.40,29 ustanowiła Oliwia Bełczew. 14-letnia zawodniczka KKL pobiegła jednak w słabszej drugiej serii i nie miała szans bezpośredniej walki o miejsce na podium. Wygrałą ją z dużą przewagą, ale w sumie została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Trzecią lokatę w chodzie młodzików na 3000 m z czasie 21.31,08 zajął Patryk Wróbel z Żaczka Połaniec, ale tylko trzech zawodników wystartowało w tej konkurencji. Na czwartej pozycji uplasowała się Zuzanna Pałyga z KKL w pchnięciu kulą młodziczek z rezultatem 10,52 m. Jej klubowa koleżanka Julia Zacharz była piąta na 100 m w tej samej kategorii wiekowej z czasem 13,16 s.

Inne czołowe miejsca świętokrzyskich lekkoatletów we Włocławku:

100 m 13-latek: 7. Zuzanna Karbownik, KKL Kielce 13,77 s (w eliminacjach 13,63 s)

100 m 13-latków: 8. Bartosz Kowalski, Czwórka Ostrowiec 12,97 s (w eliminacjach 12,87 s)

300 m 13-latków: 8. Wiktor Milewski, KKL 47,28 s

600 m 13-latek: 8. Anna Kawecka, Słoneczko Busko-Zdrój 1.47,60

600 m młodzików: 9. Kacper Stopa, STS Skarżysko 1.31,27

rzut piłeczką palantową 13-latek: 7. Sandra Miśkiewicz, Czwórka 36,0 m

rzut piłeczką palantową 13-latków: 7. Mateusz Kowalski, Czwórka 47,0 m

sztafeta mieszana 6×200 m: 7. Świętokrzyskie (Zuzanna Karbownik, Oliwia Bełczew, Julia Zacharz, Bartosz Kowalski, Kacper Stopa, Rafał Salus) 2.45,85

Świętokrzyskie w klasyfikacji wojewódzkiej tych zawodów rozegranych 20 sierpnia zajęło 10. pozycję.