71,37 m Katarzyny Furmanek i drugie miejsce w Memoriale Kusocińskiego

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas 66. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Zawodniczka KKL Kielce zademonstrowała na Stadionie Śląskim, który oficjalnie ogłoszony został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, bardzo dobrą dyspozycję. W pierwszej kolejce posłała młot na odległość 69,33 m, w drugiej 70,18 m, a w trzeciej 71,37 m. Czwartą próbę miała nieważną, w piątej rzuciła 70,17 m, a w szóstej 69,95 m.

Dalej od kielczanki rzucała tylko Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin, która w najlepszej próbie uzyskała rezultat 73,43 m. Trzecią pozycję zajęła Joanna Fiodorow z AZS Poznań z najlepszym swoim wynikiem w tym roku 67,81 m. Ubiegłorocznej wicemistrzyni świata w przygotowaniu do sezonu przeszkodziła kontuzja. W konkursie startowała jeszcze Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość, która rzuciła 65,74 m.

Wszystkie te młociarki już w piątek zmierzą się w walce o medale mistrzostw Polski we Włocławku. Będą więc miały okazję do rewanżu.