Medale także w skokach – srebrny Alicji Borek, brązowy Natalii Biskupskiej

Dwa razy na podium stawały zawodniczki KKL Kielce w drugim dniu mistrzostw Polski młodzików w Słupsku, będących równocześnie Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. Najpierw brązowy medal wywalczyła Natalia Biskupska w skoku o tyczce. Podopieczna trenerki Agnieszki Wrony doskonale radziła sobie na śliskim od deszczu rozbiegu. W pierwszych próbach pokonała siedem  kolejnych wysokości – od 2,40 do 3,40 m. Tym ostatnim rezultatem poprawiła o 10 cm rekord życiowy, zapewniając sobie trzecie miejsce w konkursie, w którym cztery rywalki miały w tym sezonie lepsze od niej  wyniki.

Alicja Borek

Natalia Biskupska

Alicja Borek, która trenuje pod okiem Pawła Tietierina, do rywalizacji w wieloskoku przystępowała z trzecim rezultatem 10,93 m. Pierwszą próbę miała nieważną, w drugiej ustanowiła „życiówkę” 11,05 m. Z wynikiem tym prowadziła do ostatniej kolejki. Kiedy już wydawało się, że zdobędzie złoty medal, zajmująca trzecią lokatę z wynikiem 10,88 m Olga Szlachta ze Stali Ostrów Wielkopolski poszybowała na odległość 11,54 m. To rekord Polski młodziczek w tej wprowadzonej w tym roku konkurencji. Rezultat kielczanki jest rekordem województwa świętokrzyskiego.

Dekoracja najlepszych zawodniczek w wieloskoku, na drugim stopniu podium Alicja Borek (fot. Tomasz Wieczorek)

Najlepszy wynik w województwie w biegu na 1000 m 14-latek poprawiła kolejna zawodniczka KKL Oliwia Bełczew, która przebiegła ten dystans w 3.00,53 i wywalczyła bardzo dobre piąte miejsce. Na 11. pozycji w pchnięciu kulą z wynikiem 10,96 m została sklasyfikowana Zuzanna Pałyga, złota medalistka w rzucie młotem. 13. lokatę zajęła niespełna 14-letnia tyczkarka KKL Zofia Jastrząb, pokonując wysokość 3,00 m.

W rzucie młotem startował Jakub Stachura z KKL, męski rodzynek w reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Niestety, nie zaliczył żadnej próby w konkursie.

Medalistki mistrzostw Polski młodzików z Kielc (fot. Facebook/KKL Kielce)

KKL Kielce z trzema medalami – złotym, srebrnym i brązowym – uplasował się na ósmej pozycji w klubowej klasyfikacji medalowej mistrzostw. Świętokrzyskie dzięki nim zajęło 12. miejsce w wojewódzkiej.