Od 3-latka do 79-latka, czyli lekkoatletyczna sztafeta pokoleń

Dzieci i ich rodzice, sportowcy amatorzy w różnym wieku, a także dawni i obecni zawodnicy spotkali się podczas Świętokrzyskiej Sztafety Pokoleń, zorganizowanej w Kielcach z okazji 75-lecia Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.  79-letni Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa, ponad pół wieku temu czołowy lekkoatleta Granatu Skarżysko, chciał przebiec 60 m poniżej 11 s. Gdyby nie silny przeciwny wiatr, pewnie by się udało, ponieważ był bliski celu – 11,59 s.

Zdzisław Włodarczyk na starcie biegu na 60 m z  70 lat młodszymi zawodnikami

Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 3-letni Olivier Zawadzki z Krapkowic w województwie opolskim. 60 m przebiegł z pomocą ojca Radosława. Do Kielc przyjechała także jego siostra Lena, nieoficjalna rekordzistka Polski 11-latek na 60 m z czasem 8,08 s. Na bieżni stadionu MOSiR była najszybsza z rezultatem 8,70 s.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej dekoruje pamiątkowymi medalami 75-lecia najmłodszych uczestników biegu na 60 m

Ze startujących w zawodach zawodników na wyróżnienie zasłużyły juniorka młodsza Izabela Sala ze Słoneczka Busko-Zdrój, najlepsza w skoku w dal z wynikiem 5,20 m i młodziczka Zuzanna Pałyga z KKL Kielce, która pchnęła kulą 11,08 m, ponad 3 m dalej od swojej mamy Bożeny.

Najwartościowsze wyniki uzyskano w skoku o tyczce. Młodziczka Natalia Biskupska z KKL pokonała wysokość 3,20 m. Junior Adrian Kupczak z Olimpu Mazańcowice k. Bielska-Białej skoczył 4,50 m i bez powodzenia atakował 4,91 m. Junior młodszy Oskar Jagodzki z KKL  uzyskał 3,60 m.