Złoto Karoliny Kołeczek, srebro Katarzyny Furmanek

Karolina Kołeczek pewnie zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorek w biegu na 60 m ppł czasem 8,55 s. Zawodniczka Trójki Sandomierz, posiadaczka najlepszego wyniku w kraju w tej konkurencji w tym sezonie, wyprzedziła drugą na mecie Ninę Nycz z Wawelu Kraków o 0,33 s. Wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w pchnięciu kulą została Katarzyna Furmanek z KKL Kielce rezultatem 13,50 m. Uzyskała go w pierwszej próbie, ustanawiając halowy rekord województwa w tej kategorii wiekowej. Złoty medal zdobyła Joanna Kijanka z MKS-MOS Sosnowiec wynikiem 14,60.
Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów startujących w przedostatnim dniu halowych mistrzostw Polski młodych lekkoatletów w Spale najbliżej podium był junior młodszy Aleksander Podsiadło (Gryf Rytwiany), który skoczył wzwyż 1,91 m i zajął piąte miejsce. Na siódmej pozycji w finale biegu na 60 m juniorek młodszych uplasowała się Karolina Młodawska z KKL z czasem 8,09 s. W eliminacjach ustanowiła wartościowy rekord życiowy 8,02. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) zwyciężył w drugiej słabszej serii biegu juniorów na 3000 m z „życiówką” 8,55,92. Ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu.
Na 60 m ppł juniorów Piotr Stefański z KKL był drugi w finale B (dziesiąty w ogóle) z rekordem życiowym 8,56. Wyprzedził m.in. Jakuba Chmielnickiego z Trójki, który finiszował na piątym miejscu, wyrównując „życiówkę” 8,64.