Biegacz z Sandomierza trzeci w mistrzostwach Polski

Jeden medal i dziewięć punktowanych miejsc to dorobek młodych świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych juniorów i juniorów młodszych w Szczecinie.
Medal zdobył Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz, zajmując trzecie miejsce w biegu na 3 km juniorów młodszych. Pokonał ten dystans w 10 min 30 s. Wyprzedzili go tylko Michał Rozmys z Agrosu Żory (10.24) i Dominik Rudnik z Chojniczanki 1930 Chojnice (10.28)
Piąta lokatę w biegu na 2 km juniorek zajęła Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec. Szóste miejsce wywalczyli Agata Wiatrowska z sandomierskiej Trójki na 4 km juniorek i Sylwester Lepiarz z MUKS THM na 6 km juniorów. Dziewiąta na 2 km juniorek była Sabina Jarząbek z KKL Kielce. W biegu na 3 km juniorów na 12. pozycji uplasował się Mateusz Barabasz z Żaczka Połaniec, a na 18. Jakub Marczak z Juventy-Kobex Starachowice. Ponadto Dominika Łukasiewicz z MUKS THM była 17. na 4 km juniorek, a Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój 29. na 3 km juniorów młodszych.
W punktacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów Świętokrzyskie uplasowało się na szóstym miejscu, a w punktacji klubowej MUKS TKM Ostrowiec na trzecim. W mistrzostwach juniorów młodszych nasze województwo zajęło 14. pozycję.