Zwycięski bieg Oliwii Bełczew, „życiówka” Adama Masaczyńskiego

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew wygrała bieg młodziczek na 600 m podczas IV Memoriału Sławomira Rosłona w Piasecznie. 15-latka z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego ustanowiła czasem 1.38,30 rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o 2 s, a drugą na mecie zawodniczkę wyprzedziła o 1,28 s.

Jej starszy kolega klubowy, młodzieżowiec Adam Masaczyński drugi raz w ciągu ostatnich dziesięciu dni poprawił swoją „życiówkę” na 800 m. Pokonał dystans dwóch okrążeń stadionu w 1.49,56, o 0,25 s szybciej niż 26 maja w podwrocławskiej Oleśnicy.

Czas ten dał zawodnikowi KKL Kielce piąte miejsce w rozgrywanym w szybkim tempie biegu. Jego zdecydowanym zwycięzcą został utalentowany junior Krzysztof Różnicki z Cartusii Kartuzy, mistrz Polski z ubiegłego roku, który ustanowił swój rekord życiowy rezultatem 1.47,20.