Trzecie miejsca Karoliny Młodawskiej i Adama Masaczyńskiego w Łodzi

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zajęła trzecie miejsce w konkursie trójskoku podczas 28. Memoriału Ludwika Szumlewskiego w Łodzi. Zawodniczka KKL Kielce miała cztery próby powyżej 13 m, a w najlepszej uzyskała 13,39 m. Dalej od niej skoczyły Adrianna Szóstak z AZS Poznań (13,88 m) i Agnieszka Bednarek z AZS Łódź (13,55 m).

Także trzecią lokatę zajął Adam Masaczyński na 800 m. Młodzieżowiec z KKL, który w sobotę ustanowił rekord życiowy na tym dystansie (1.49,56), tym razem w rozgrywanym w znacznie wolniejszym tempie biegu uzyskał czas 1.54,59. Szósty na mecie był jego młodszy kolega klubowy, junior Łukasz Łakomiec z wynikiem 1.57,42. Drugą serię biegu na 800 m wygrał kolejny junior KKL Jakub Pączkiewicz z rezultatem 1.57,97.

Z pozostałych zawodników KKL najlepiej wypadła 16-letnia Zuzanna Pałyga, która ustanowiła rekord życiowy w rzucie młotem 4-kilogramowym 47,80 m. Juniorka Wiktoria Wijas rzuciła 48,70 m. W skoku o tyczce młodziczka Zofia Jastrząb pokonała wysokość 3,21 m. W tej konkurencji nie popisali się juniorzy młodsi Natalia Biskupska i Nikodem Pochopień, nie zaliczając żadnej wysokości.