Piotr Jaśtal czwarty w mistrzowskim biegu alpejskim na Śnieżnik

Piotr Jaśtal (fot. LKB Rudnik)

Ponad pół minuty stracił Piotr Jaśtal do brązowego medalisty w mistrzostwach Polski w biegu górskim alpejskim seniorów. Liczącą 9,7 km trasę z Międzygórza na szczyt Śnieżnika, z sumą przewyższeń +935 m/- 55 m, reprezentant Ludowego Klubu Biegacza Rudnik pokonał w 50 min 17 s, zajmując czwarte miejsce.

Tytuł mistrzowski zdobył Piotr Łobodziński z Warszawy z czasem 48.35, wyprzedzając Dominika Tabora z Kraków Athletics Team (49.19) i Krzysztofa Bodurkę z podkrakowskich Nielepic (49.44). Do mety dobiegło ponad 150 zawodniczek i zawodników.

Znacznie mniej liczna była obsada w młodszych kategoriach wiekowych, w których również startowali reprezentanci LKB Rudnik. W biegu na 6 km juniorów juniorów młodszych (przewyższenia +635/-55 m) trzecie miejsce zajął Dariusz Sikora z czasem 44.25.