Kamil Zbroszczyk bez medalu

Kamil Zbroszczyk zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą podczas 88. Mistrzostw Polski Seniorów w Bielsku-Białej. Miotacz KKL Kielce w ostatniej szóstej próbie uzyskał rezultat 19,07 m. Do brązowego medalisty Mateusza Mikosa z AZS AWF Kraków, którego wielokrotnie pokonał w tym roku, stracił tym razem 33 cm. Złoty medal zdobył Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) rezlultatem 21,07, a srebrny Damian Kusiak (AZS AWF Biała Podlaska) – 19,81. Zbroszczyka wyprzedził jeszcze Jakub Giża ze Stali Mielec, który pchnął 19,26.

Zadowolona ze startu w Bielsku może być 16-letnia Katarzyna Furmanek z KKL. W rywalizacji ze starszymi i utytułowanymi specjalistkami rzutu młotem uplasowała się na ósmej pozycji z wynikiem 54,59 m. Dobrze wypadł również Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz, który był ósmy na mecie biegu na 3000 m z przeszkodami z rekordem życiowym 9.01,77.
W pierwszym dniu mistrzostw startowali również dwaj biegacze Juventy-Kobex Starachowice – Wojciech Jarosz i Dawid Kubiec. Nie udało im się jednak zakwalifikować do finału 800 m. Jarosz był szósty w drugiej serii eliminacyjnej z czasem 1,51,56, a Kubiec dziewiąty w pierwszej ze słabym rezultatem 1.56,29.