Archiwum dnia 2 maja 2010

Marcin Fudalej 14. w mistrzostwach na 10 km

Marcin Fudalej z KKL Kielce zajął 14. miejsce w rozegranych w Sosnowcu mistrzostwach Polski w biegu na 10.000 m z czasem 31.02,31, o pół minuty gorszym od rekordu życiowego. Mistrzem Polski został Tomasz Szymkowiak z Orkanu Września (28.41,90), a zwyciężył startujący poza konkursem Włoch Cosimo Caliandro (28.40,94).

Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz dwukrotnie poprawiała rekord województwa juniorek młodszych w biegu na 100 m ppł podczas mityngu w Kutnie. W eliminacjach uzyskała czas 13,92 (o 0,10 sek. lepiej od należącego do niej rekordowego rezultatu z ubiegłego roku), a w finale poprawiła się na 13,84. Wynik podopiecznej trenera Andrzeja Mirka jest lepszy od minimum PZLA uprawniającego do startu w europejskich zawodach kwalifikacjach w Moskwie do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w Singapurze. Podczas weekendu Kołeczek startowała też w Spale, poprawiając rekord życiowy na 400 m ppł czasem 62,24. „Życiówkę” na tym dystansie ustanowiła też jej koleżanka klubowa juniorka Eliza Rusak – 65,61.