Archiwum dnia 29 maja 2010

Świętokrzyskie biegaczki wygrywają w stolicy

Podczas zawodów w Warszawie Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) zwyciężyła w biegu na 2000 m z przeszkodami rezultatem 6.49,41. Na 800 m pierwsze miejsce zajęła Kamila Sodel z STS Skarżysko z czasem 2.18,62.

Agnieszka Wrona zajęła drugie miejsce w skoku o tyczce na mityngu w Gdańsku. Pokonała wysokość 3,90 m, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie z tego sezonu. Zwyciężyła w konkursie Marta Plewa z AZS UMCS Lublin, która skoczyła 4,01 m.

Lekkoatletka Gryfa Rytwiany Magdalena Godzwon, która studiuje na Uniwersytecie Łódzkim, zajęła drugie miejsce w akademickich mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem, ustanawiając rekord życiowy 44,47 m. Podczas tych zawodów rozegranych w Warszawie czwarty w skoku wzwyż był Tomasz Król z KKL Kielce (student warszawskiej SGH) z takim samym rezultatem jak medaliści – 2,07 m, o 7 cm gorszym od wyniku, jaki uzyskał w połowie maja podczas akademickich mistrzostw stolicy. Inny zawodnik KKL Mateusz Nowakowski (student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie) rzucił oszczepem 61,54 m, zajmując piąte miejsce. Ósma w biegu na 800 m z czasem 2.14,13 była reprezentantka WiR-u Łopuszno Mariola Ślusarczyk, która studiuje na warszawskiej SGGW...