Archiwum dnia 27 stycznia 2012

Brązowy medal Karoliny Mierzejewskiej

Karolina Mierzejewska z MUKS Ostrowiec Świętokrzyski zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorek w biegu na 1500 m w czasie 4.49,24. Jako dziewiąta minęła metę jej koleżanka klubowa Dominika Łukasiewicz z rezultatem 5.03,90.
Także dziewiąty był w eliminacjach biegu na 400 m Paweł Tietierin z KKL Kielce z czasem 50,50. Do awansu do finału B zabrakło mu 0,02 s.

Dawid Sobieraj z KKL Kielce zajął czwarte miejsce w siedmioboju juniorów młodszych podczas rozpoczętych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Najlepiej wypadł w skoku o tyczce, wygrywając tę konkurencję rezultatem 3,50 m. Ponadto był drugi w pchnięciu kulą (11,83 ) i w kończącym rywalizację biegu na 1000 m (3.07,67) oraz trzeci w biegu na 60 m ppł (9,59). Zgromadził w sumie 3822 pkt, tracąc do brązowego medalisty 116 pkt.
Startujący w siedmioboju juniorów Michał Zarychta z KKL nie ukończył rywalizacji z powodu kontuzji. Po pięciu konkurencjach zajmował ósme miejsce.