Archiwum dnia 13 kwietnia 2013

Trzy medale biegaczy górskich

Trzy medale, każdy w innym kolorze, przywieźli młodzi świętokrzyscy biegacze z rozegranych w Ustrzykach Dolnych mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie stylem anglosaskim. Najcenniejszy złoty zdobyła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik w biegu juniorek młodszych na 2,5 km. Na 4 km juniorów młodszych srebrny medal wywalczył Mateusz Borkowski, także z Rudnika, a brązowy Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój.

Ponadto nasi biegacze zajęli pięć miejsc w pierwszej dziesiątce: siódme Monika Gielec z LKB Rudnik na 2,5 km juniorek, dziewiąte Kinga Kowalska ze Słoneczka na 1,5 km młodziczek, a dziesiąte Majka Dyoniziak na 1,5 km młodziczek i Monika Filipowska na 2,5 km juniorek młodszych (obydwie LKB Rudnik) oraz Piotr Jaśtal z KKL Kielce na 4 km juniorów...

Sabina Jarząbek z KKL Kielce i Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec zwyciężyli w biegach głównych podczas X Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR w Kielcach. Zawodniczka KKL na dystansie 2,8 km wyprzedziła rywalki aż o dwie i pół minuty. Lepiarz minął metę z kilkunastosekundową przewagą nad kieleckim biegaczami Michałem Jamiołem i Marcinem Stokowcem.