Trzy medale biegaczy górskich

Trzy medale, każdy w innym kolorze, przywieźli młodzi świętokrzyscy biegacze z rozegranych w Ustrzykach Dolnych mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie stylem anglosaskim. Najcenniejszy złoty zdobyła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik w biegu juniorek młodszych na 2,5 km. Na 4 km juniorów młodszych srebrny medal wywalczył Mateusz Borkowski, także z Rudnika, a brązowy Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój.

Ponadto nasi biegacze zajęli pięć miejsc w pierwszej dziesiątce: siódme Monika Gielec z LKB Rudnik na 2,5 km juniorek, dziewiąte Kinga Kowalska ze Słoneczka na 1,5 km młodziczek, a dziesiąte Majka Dyoniziak na 1,5 km młodziczek i Monika Filipowska na 2,5 km juniorek młodszych (obydwie LKB Rudnik) oraz Piotr Jaśtal z KKL Kielce na 4 km juniorów.