Archiwum dnia 14 czerwca 2014

Biegacz ze Starachowic dziewiąty w mistrzostwach Polski

Dawid Kubiec zajął dziewiąte miejsce w VIII Biegu Ursynowa w Warszawie, będącym równocześnie otwartymi mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km. Reprezentant Juventy-Kobex Starachowice pokonał ten dystans w 14 min 44 s. Do pierwszego na mecie Łukasza Parszczyńskiego z Podlasia Białystok stracił 53 s.

Bardzo dobrze wypadli tyczkarze KKL Kielce startujący poza konkursem w mistrzostwach Śląska młodzików w Częstochowie. Wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Białogońska, która pokonała wysokość 2,92 m, wyrównując rekord życiowy. Anna Iwaniec skoczyła 2,62 m, a Patrycja Krawiecka – 2,42 m. Wśród chłopców nie miał sobie równych Janek Działowski, skacząc 3,52.
Z wymienionych zawodników tylko Krawiecka (rocznik 2000) jest już młodziczką. Pozostali, urodzeni w 2001 roku, należą jeszcze do kategorii dzieci starszych. Młodzikami będą od przyszłego roku.