Archiwum dnia 1 czerwca 2014

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej w dziesiątce Akademickich MP

Dwa miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli studenci Politechniki Świętokrzyskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Krzysztof Pękalski rzucił dyskiem 46,13 m i zajął siódmą lokatę. Ponadto ten były zawodnik KKL Kielce był 14. w pchnięciu kulą z rezultatem 12,69 m. Na dziewiątym miejscu w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1,59 m uplasowała się Agnieszka Borek, która do 2010 roku startowała w barwach Juventy-Kobex Starachowice.
Sabina Jarząbek, biegaczka KKL studiująca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, ustanowiła rekord życiowy na 1500 m czasem 4.50,77. Wystarczyło to do zajęcia 17. miejsca. Złoty medal zdobyła w tym biegu Mariola Ślusarczyk, studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – 4.30,11...

Bardzo dobrze spisał się Mateusz Borkowski w rozegranych w Baku kwalifikacjach Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. 17-letni zawodnik LKB Rudnik startował w stolicy Azerbejdżanu w biegu na 1500 m. Najpierw w eliminacjach zajął drugie miejsce w drugiej serii z wynikiem 4.00,66 i bez problemów awansował do finału. W nim stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo z reprezentantem Turcji Omerem Oti. Ostatecznie zajął drugie miejsce z czasem 3.52,25. Rywal był zaledwie o 0,04 s lepszy. Obydwaj zakwalifikowali się do Igrzysk, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia w chińskim mieście Nankin.
Nie udała się ta sztuka koleżance klubowej Mateusza Agnieszce Filipowskiej. W biegu na 3000 m zajęła ona ósme miejsce z rezultatem 10.19,28.