Archiwum dnia 26 października 2014

Rafał Czarnecki wygrał trzeci w tym roku maraton

Rafał Czarnecki z Bliżyna wygrał IX Radomski Maraton Trzeźwości z czasem 2:29.54. To już trzeci w tym roku zwycięski maraton 35-letniego biegacza reprezentującego STS Skarżysko-Kamienna. W maju był pierwszy na mecie II Maratonu Lubelskiego, a 5 października Silesia Marathonu w Katowicach.

Świętokrzyscy biegacze okazali się najlepsi w Radomiu także na dystansie półmaratonu. Wśród pań pierwszą lokatę zajęła Kinga Brzoszkiewicz ze Starachowic z rekordem życiowym 1:36.09, a wśród panów Michał Jagieło z Lubieni – 1:21.49. Obydwoje startowali pod szyldem Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Świętokrzyski.

Na czwartym miejscu wśród pań w radomskim maratonie została sklasyfikowana Agnieszka Kozłowska z KKL Kielce, która ustanowiła rekord życiowy 3:47.37. 16...

Czworo świętokrzyskich lekkoatletów objętych zostanie szkoleniem centralnym PZLA w 2015 roku. W kadrze narodowej seniorek znalazła się mistrzyni Polski w biegu na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Trenerem kadry płotkarek podobnie jak w tym roku będzie jej klubowy szkoleniowiec Andrzej Mirek.
Do kadry juniorek zostali powołani: najlepsza polska juniorka w rzucie młotem i siódma zawodniczka mistrzostw świata w tej kategorii wieku Katarzyna Furmanek z KKL Kielce oraz 17-letni biegacze LKB Rudnik Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski, złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2014 i 2013 roku.
Kierownikiem kadr PZLA będzie Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.