Archiwum dnia 11 lipca 2015

Srebrny bieg Karoliny Kołeczek! Drugi raz wicemistrzynią Europy!

www.european-athletics.orgOgromny sukces Karoliny Kołeczek! Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka zdobyła w Tallinnie swój drugi srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 100 m przez płotki. Nie wystartowała najlepiej, miała szósty czas reakcji, ale na dystansie radziła sobie doskonale. Uzyskała drugi wynik w karierze 12,92 s, zaledwie 0,01 s gorszy od rekordu życiowego. Uległa tylko głównej faworytce do medalu Noemi Zbären ze Szwajcarii, która zwyciężyła z rekordem mistrzostw 12,71 s.

Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz powtórzyła zatem sukces sprzed dwóch lat z Tampere w Finlandii, gdzie również zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Do srebrnego medalu wystarczył jej wówczas rezultat 13,30 s...

Na Mityngu wakacyjnym w Sosnowcu Mateusz Wróbel wygrał jedną z serii biegu na 200 m z czasem 22,61 s. To rezultat o 0,09 s lepszy od ustanowionego przez niego w maju rekordu województwa młodzików, ale nie może być uznany, ponieważ podczas biegu wiał wiatr o sile 3 metry na sekundę. 15-letni sprinter Słoneczka Busko-Zdrój startował również na 100 m, uzyskując w regulaminowych warunkach rezultat 11,30 s.
W tych samych  zawodach dobrze wypadła także Patrycja Banaś, rówieśniczka i koleżanka klubowa Mateusza. Ustanowiła rekord życiowy na 200 m czasem 26,55 s, a 100 m przebiegła w 12,83, zaledwie 0,06 s gorzej od „życiówki”. W Sosnowcu startował również junior buskiego Słoneczka Konrad Imosa, ale uzyskał rezultaty znacznie odbiegające od swoich najlepszych os...