Archiwum dnia 1 października 2017

Rafał Czarnecki tym razem poza podium Silesia Marathon

Nie udało się Rafałowi Czarneckiemu zająć po raz czwarty z rzędu miejsca na podium PKO Silesia Marathon. Biegacz STS Skarżysko, który w 2014 roku wygrał tę imprezę, w 2015 był drugi, a w 2016 trzeci, tym razem metę na przebudowanym Stadionie Śląskim minął na czwartym miejscu. Uzyskał czas 2:32.13. Zwyciężył Damian Pieterczyk z Olsztyna (2:23.36), a dwie kolejne lokaty zajęli Kenijczycy Willy Korir Kimutai (2:24.22) i Benard Kipkorir Talam (1:24.54).
Świętokrzyscy maratończycy zajmowali też czołowe miejsca w biegach rozegranych przed tygodniem. Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce zajął szóste miejsce w 4F Półmaratonie Wielickim, zdobywając równocześnie tytuł akademickiego mistrza Polski na dystansie 21 km 97,5 m z ...Czytaj więcej

Julia Szymkiewicz mistrzynią Polski w biegu górskim

Biegaczka Olimpu Strawczyn Julia Szymkiewicz zdobyła w Krynkach mistrzostwo Polski juniorek młodszych w biegu górskim. 25-kilometrową trasę z sumą przewyższeń 100 m pokonała w 13 min 19 s. Drugą na mecie Karolinę Kwapisz z Wawelu Kraków wyprzedziła o 47 s.
Najmłodsi świętokrzyscy biegacze wywalczyli jeszcze trzy miejsca na podium w rywalizacji dzieci. Drugi na 600 m chłopców do 11 lat był Damian Sikora z LKB Rudnik. Także drugą lokatę zajął Igor Kasprowicz z STS Skarżysko na 1 km chłopców do 13 lat. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Brzózka była trzecia na 1 km w tej samej grupie wiekowej dziewcząt.
W rozegranych na terenie rezerwatu „Skały w Krynkach” i wokół zbiornika „Oczko” mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie juniorów, juniorów mło...