Julia Szymkiewicz mistrzynią Polski w biegu górskim

Biegaczka Olimpu Strawczyn Julia Szymkiewicz zdobyła w Krynkach mistrzostwo Polski juniorek młodszych w biegu górskim. 25-kilometrową trasę z sumą przewyższeń 100 m pokonała w 13 min 19 s. Drugą na mecie Karolinę Kwapisz z Wawelu Kraków wyprzedziła o 47 s.
Najmłodsi świętokrzyscy biegacze wywalczyli jeszcze trzy miejsca na podium w rywalizacji dzieci. Drugi na 600 m chłopców do 11 lat był Damian Sikora z LKB Rudnik. Także drugą lokatę zajął Igor Kasprowicz z STS Skarżysko na 1 km chłopców do 13 lat. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Brzózka była trzecia na 1 km w tej samej grupie wiekowej dziewcząt.
W rozegranych na terenie rezerwatu „Skały w Krynkach” i wokół zbiornika „Oczko” mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie juniorów, juniorów młodszych i młodzików oraz biegach dzieci wystartowało w sumie 119 biegaczek i biegaczy. W punktacji drużynowej zawodów zwyciężył Opoczno Sport Team, a drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny Klubu Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne oraz Ludowy Klub Biegacza Rudnik, który był głównym organizatorem imprezy.

30.09.2017 r. Mistrzostwa Polski w biegach górskich w Krynkach (gm. Brody) / fot. Mariusz Zawłocki, Urząd Gminy w Brodach