Archiwum dnia 14 października 2018

Maratończycy w drugiej dziesiątce w Krakowie i Poznaniu

Dobrze wypadli świętokrzyscy biegacze w silnie i licznie obsadzonym 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) uplasował się na 14. miejscu, pokonując trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 12 min 50 s. Jako 18. minął metę Piotr Jaśtal z AZS UJK Kielce z czasem 1:13.43.

Wśród kobiet w krakowskim półmaratonie na 16. pozycji z rezultatem 1:27.56 została sklasyfikowana Olga Pierzak, pochodząca z Drochowa Dolnego (gm. Morawica). 31. miejsce z czasem 1:35.07 zajęła Wioletta Kierczyńska z Brzezin (gm. Morawica).

W 19. PKO Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy spisał się Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa). Reprezentujący barwy KKL Kielce zawodnik był na mecie 14. z wynikiem 2:41.10. 68...