Archiwum dnia 28 października 2018

Rafał Czarnecki wygrał ósmy maraton, jego żona Lidia z rekordem

Zdecydowanym zwycięstwem Rafała Czarneckiego zakończył się XVI Maraton Odrzański w Kędzierzynie-Koźlu. Biegacz z Bliżyna pokonał trasę 42 km 195 m w 2 godz. 27 min 50 s, wyprzedzając drugiego na mecie Jacka Sobasa z Kędzierzyna o 7 min 29 s.

To już ósmy w tym roku wygrany maraton Czarneckiego. W kwietniu był najlepszy w Gdańsku, gdzie ustanowił rekord życiowy 2:23.37, maju zwyciężył w Lublinie, w czerwcu w Szczecinie i w Maratonie Dookoła Jeziora Tarnobrzeskiego, w sierpniu w Maratonie Solidarności w Trójmieście, we wrześniu w Krynicy, a 14 października w Radomskim Maratonie Trzeźwości.

Czwarty w Kędzierzynie-Koźlu był debiutujący w maratonie Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn), który uzyskał czas 2:36.38, siódmy Damian Kutera z Dąbrowy (gm...

Bardzo dobrze spisał się na trasie 36. Toruń Maratonu 36-letni kielecki biegacz amator Mateusz Sala, promujący akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Na półmetku był na czele stawki ponad pół tysiąca biegaczy z czasem 1:17.02. Drugi Giennadij Żawronok z Białorusi tracił do niego 36 s. Później jednak biegacz zza wschodniej granicy odrobił stratę, wyprzedził Salę i pewnie wygrał z wynikiem 2:34.04. Kielczanin finiszował na drugim miejscu z rezultatem 2:35.17. To jego rekord życiowy na dystansie 42 km 195 m, lepszy o 25 s od poprzedniego, który ustanowił w kwietniu w Dębnie.

W rywalizacji kobiet w Toruniu dobrze wypadła Anna Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej, startująca w barwach SSC Suchedniów. Uzyskała czas 3:27.57 i sklasyfikowana na 11. pozycji ...