Archiwum dnia 6 listopada 2018

Sukcesy biegaczy z Kielc w Beskidzie Śląskim i Tarnowie

Zenon Stępień zajął wysokie piąte miejsce w XI Maratonie Beskidy, będącym równocześnie IV Mistrzostwami Polski w Maratonie Górskim. 55-letni biegacz KKL Kielce pokonał trasę 42 km 195 m, wiodącą drogami i szlakami Beskidu Ślaskiego, ze startem i metą w Radziechowach k. Żywca, w 3 godz. 34 min i 40 s. Zwyciężył Litwin Vytautas Grażys z czasem 3:17.50. Drugi na mecie tego górskiego maratonu był najlepszy z Polaków Szymon Nikiel z grupy Aktywne Beskidy (3:28.00).

Inny biegacz z Kielc Aleksander Dragan bardzo dobrze spisał się w biegu ulicznym  „I… Taka Tarnowska Dyszka” w Tarnowie, zajmując drugie miejsce. 10-kilometrowy dystans pokonał w czasie 31 min 35 s, który jest jego rekordem życiowym. 28-letniego kielczanina wyprzedził tylko o 6 s Adam Czerwiński z Wie...