Archiwum dnia 11 listopada 2018

Świętokrzyscy biegacze wśród najlepszych w Warszawie i Krakowie

Aleksander Dragan zajął bardzo dobre 12. miejsce w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie, który ukończyło aż 17 765 osób. 28-letni adwokat z Kielc pokonał 10-kilometrową trasę w 31 min 27 s. Na 31. miejscu minął metę Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój z czasem 33.09. 90. w tym najliczniejszym w Polsce biegu był Marcin Domagała z Jędrzejowa (35.09), a 107. Zenon Stępień z KKL Kielce (35.40), który równocześnie sklasyfikowany został na drugiej pozycji w kategorii biegaczy ponad 50 lat.

Świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali też w 5. Krakowskim Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 3 tys. osób. Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn),  który dzień wcześniej wygrał bieg w Kielcach, tym razem uplasował się na piątym miejscu...