Archiwum dnia 12 lutego 2022

Nikodem Pochopień zdobył srebrny medal po zaciętym pojedynku

Zaciętą walkę o mistrzostwo Polski juniorów stoczyli stoczył w rzeszowskiej hali tyczkarz KKL Kielce Nikodem Pochopień z Erykiem Fursewiczem z ZLKL Zielona Góra. Młody kielczanin, który dopiero w listopadzie skończy 18 lat, legitymował się w tym sezonie rezultatem 4,70 m, lepszym o 10 cm od 19-letniego zielonogórzanina. Cztery pierwsze wysokości – 4,15, 4,30, 4,40 i 4,50 m – pokonywał w pierwszych próbach.

Medaliści skoku o tyczce juniorów, od lewej: Nikodem Pochopień, Eryk Fursewicz i Oskar Graczyk z MKS Aleksandrów, który skoczył 4,30 m (fot. Tomasz Wieczorek)

Fursewicz strącił poprzeczkę zawieszoną na 4,50 i przeniósł dwie pozostałe próby na 4,55 m. Skoczył za pierwszym razem i to on został liderem konkursu, ponieważ Nikodem na 4,55 m miał nieudane podejście...

Oliwia Bełczew mistrzynią Polski juniorek młodszych na 1000 m!

Oliwia Bełczew wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 m juniorek młodszych podczas halowych mistrzostw Polski w Rzeszowie! Niespełna 16-letnia zawodniczka KKL Kielce przez większość dystansu biegła na trzeciej pozycji, po 600 m wyszła na prowadzenie, potem jednak wyprzedziły ją dwie rywalki. Zaatakowała na ostatnim okrążeniu i gdy na ok. 100 m dochodziła już prowadzącą Magdalenę Białek z RKS Rumia, ta przewróciła się. Pozostałe zawodniczki były ok. 10 m z tyłu i kielczanka z bezpieczną przewagą dobiegła do mety na pierwszej pozycji.

Złota medalistka Oliwia Bełczew ze swoim trenerem Krzysztofem Jóźwikiem (fot. Paweł Tietierin)

Oliwia zwyciężyła w czasie 2.58,23, wyprzedzając drugą Dominikę Janicką z SKLA Sopot o 0,81 s...