Archiwum dnia 30 grudnia 2022

Małżeństwo biegaczy z Ukrainy bezkonkurencyjne w Szydłowie

Bogdan Semenowycz zwyciężył w biegu głównym na 10 km podczas 41. Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Wśród kobiet pierwsza na mecie była jego żona Natalia. Pochodzące z miejscowości Kiwszowata w obwodzie kijowskim małżeństwo od lat startuje w ulicznych biegach w Polsce. Do miasteczka nazywanego „polskim Carcassonne” przyjechali po raz pierwszy i nie dali szans polskim biegaczom.

Bieg na 10 km ukończyło 74 biegaczy i 26 biegaczek (fot. Rafał Staszewski, „Tygodnik Nadwiślański”)

Bogdan Semenowycz 10-kilometrową trasę, wiodącą m.in. wzdłuż średniowiecznych murów obronnych i przez Bramę Krakowską, pokonał w 30 min 54 s. Drugi na mecie ze stratą 11 s był Mateusz Kaczor z RLTL Optima Radom, tegoroczny mistrz Polski w biegu ulicznym na 5 km i wicemistrz w półmarato...