Archiwum dnia 23 października 2023

Lidia Czarnecka wygrała maraton w Toruniu, Michał Bąk w Kędzierzynie

Lidia Czarnecka

Lidia Czarnecka okazała się najlepsza wśród kobiet w 40. Maratonie Toruń. Biegaczka z Bliżyna pokonała 42 km 195 m w 2 godz. 54 min 32 s, powtarzając sukces sprzed roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Pawlikowska z Kielc, która po raz pierwszy przebiegła maraton poniżej 3 godzin – w 2:57.10. W kategorii K-50 pierwsze miejsce zajęła Aneta Obara z Suchedniowa z czasem 3:42.38.

Wszystkie trzy reprezentują Czarnecki Run Team. Lider i trener tej grupy Rafał Czarnecki uplasował się na drugiej pozycji w kategorii open z czasem 2:33.34. Był ponadto najlepszy w kategorii M-40.

Reprezentanci Czarnecki Run Team odnosili sukcesy także w XXI Maratonie Odrzańskim w Kędzierzynie-Koźlu. Jako pierwszy z dużą przewagą minął metę Michał Bąk z Chełmiec (...