Archiwum dnia 11 maja 2024

„Życiówki” młodych świętokrzyskich biegaczy na otwarcie sezonu

Adam Masaczyński

Na stadionach w Olkuszu, Warszawie, Stalowej Woli i Lublinie startowali w drugą sobotę maja świętokrzyscy lekkoatleci. W tym pierwszym mieście podczas VI Memoriału Czesławy Mentlewicz na 800 m pobiegł Adam Masaczyński z KKL Kielce. W silnej stawce zajął ósme miejsce z czasem 1.51,65.

W mityngu „Mazowieckie  Otwarcie Sezonu Lekkoatletycznego 2024” w Warszawie Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice uplasowała się na siódmej pozycji w biegu na 1000 m z najlepszym swoim rezultatem na stadionie 2.50,39. Drugą serię wygrała juniorka młodsza KKL Adrianna Gierek z rekordem życiowym 2.54,31. Na 1000 m mężczyzn trzeci z wynikiem 2.32,61 był jej starszy klubowy kolega Łukasz Łakomiec. „Życiówki” na tym dystansie ustanowili młodzicy KKL: Michalina Nowak ...