Archiwum dnia 8 września 2024

Pięć pierwszym miejsc młodzików KKL w międzywojewódzkich mistrzostwach

Pięć pierwszych, pięć drugich i dwie trzecie lokaty zdołali wywalczyć świętokrzyscy lekkoatleci w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Kielcach. Na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy KKL. W skoku o tyczce zwyciężyła Lena Chmielewska, która pokonała wysokość 2,80 m i ustanowiła rekord życiowy.

Lena Chmielewska poprawiła rekord życiowy o 5 cm (fot. Agnieszka Kozłowska)

Bieg na 2000 m zdecydowanie wygrała Michalina Nowak z czasem 7.19,98. Na tym samym dystansie wśród chłopców nie miał sobie równych Tomasz Szwajkowski, który uzyskał rezultat 6.15,65. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała Julia Marks, najlepsza w skoku w dal z wynikiem 4,93 m i w sztafecie 4×100 m, w której pobiegły także Natalia Królicka, Amelia Wiatr i Dominika ...

Sabina Jarząbek ponownie okazała się najlepsza w Praskiej Piątce, czyli biegu na 5 km rozegranym na ulicach prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy. Biegaczka KKL Kielce czasem 15 min 56 s poprawiła o dwie sekundy należący do niej rekord trasy sprzed roku. Do rekordu województwa świętokrzyskiego, ustanowionego przez Sabinę w maju w Białymstoku, zabrakło tylko dwie sekundy.

Najlepsze biegaczki Praskiej Piątki, w środku Sabina Jarząbek (fot. Facebook/Półmaraton Praski)

Zwycięstwo kielczanki na Pradze nie podlegało dyskusji. Drugą na mecie Paulinę Kaczyńską z Pomorza Stargard wyprzedziła o 34 s, a trzecią Elżbietę Glinkę z LKS Maków Mazowiecki już o 56 s. W rywalizacji mężczyzn drugą lokatę z czasem 14.46 zajął Andrzej Starżyński z LKB Rudnik.