Złoty bieg Mai Peryt, srebro Wiktorii Wijas w mistrzostwach Polski juniorek

Po wspaniałym biegu Maja Peryt zdobyła mistrzostwo Polski juniorek w biegu na 2000 m z przeszkodami. Zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice przez większość dystansu biegła na dalszej pozycji, na przedostatnim okrążeniu zbliżyła się do prowadzących rywalek, a na ostatnim nie dała im żadnych szans. Zwyciężyła zdecydowanie ze znakomitym czasem 6.38,17. To nie tylko rekord województwa juniorek, ale także najlepszy wynik w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki.

Maja Peryt

Wiktoria Wijas

W rzucie młotem faworytką do złotego medalu w rozgrywanych w Radomiu mistrzostwach była Wiktoria Wijas z KKL Kielce, która legitymowała się zdecydowanie najlepszym rekordem zyciowym 60,63 m. Tym razem jednak rzucała znacznie bliżej i po pięciu kolejkach zajmowała dopiero trzecią lokatę z wynikiem 54,75 m. W ostatniej próbie zmobilizowała się jednak, rzuciła 57,13 m i została liderką. Gdy już wydawało się, że zdobędzie mistrzostwo Polski rzucająca jako ostatnia Weronika Kaniowska z AZS-AWF Gorzów posłała młot na odległość 58,23 m. Pobiła „życiówkę” o 2 m, odbierając kielczance złoty medal.

Medalistki biegu na 2000 m z przeszkodami, w środku Maja Peryt (fot. Dawid Kubiec)

Gratulujemy mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski świętokrzyskim juniorkom oraz ich trenerom Dawidowi Kubcowi i Grzegorzowi Furmankowi!