Nikodem Pochopień poza podium, Świętokrzyskie ostatnie

Nikodem Pochopień

Faworyt do zwycięstwa w skoku o tyczce Nikodem Pochopień w ogóle nie zdobył medalu podczas mistrzostw Polski juniorów w Radomiu. To przykre zaskoczenie, ponieważ 18-latek z KKL Kielce prezentował w tym sezonie dobrą formę i czterokrotnie uzyskiwał wyniki na poziomie 4,70-4,72 m. Tymczasem w najważniejszym starcie kompletnie zawiódł. Po dwóch nieudanych podejściach na  4,40 m przeniósł ryzykownie ostatnią próbę na 4,60 m i też nie pokonał tej wysokości. Ostatecznie z wynikiem 4,20 m został sklasyfikowany ex aequo z Arturem Brzezińskim z MKS MOS Wrocław na 4-5. pozycji.

Zwyciężył Eryk Fursewicz z ZLKL Zielona Góra z wynikiem 4,60 m, drugi był Oskar Graczyk z MKS Aleksandrów Łódzki (4,50 m), a trzeci Dawid Bucki z Olimpu Mazańcowice (4,30 m). Wszyscy medaliści skakali na poziomie swoich rekordów życiowych lub wyżej, kielczanin 52 cm niżej.

W ostatnim dniu radomskich mistrzostw żeńska sztafeta 4×400 m KKL,  w której pobiegły Izabela Łos, Idalia Mastalerz, Dominika Miśta i Oliwia Skrzyniarz, zajęła przedostatnie ósme miejsce z czasem 4.11,00. Ich klubowa koleżanka Wiktoria Wijas na ostatniej 12. pozycji zakonczyła start w finałowym konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 32,77 m (w eliminacjach miała 34,68 m). Natomiast Oliwia Masternak, także z KKL została sklasyfikowana na 16. pozycji w trójskoku z wynikiem 10,75 m.

Maja Peryt z trenerem Dawidem Kubcem

Wymienione wyżej uczestniczki sztafety KKL startowały ponadto indywidualnie w eliminacjach biegów na 100, 200, 400 i 400 m przez płotki, ale uzyskały wyniki dalekie od najlepszych w tym sezonie i zajęły dalekie lokaty. Warto zauważyć, że nikt z siedmiorga startujących w Radomiu juniorów kieleckiego klubu nie poprawił ani „życiówki”, ani rekordu sezonu. Jedyną świętokrzyską lekkoatletką, która nie zawiodła w mistrzostwach i ustanowiła  rekord życiowy. była Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice, zdobywczyni złotego medalu w biegu na 2000 m z przeszkodami.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw zajęło ostatnie 16. miejsce z dorobkiem 47,5 pkt. Przedostatnie województwo małopolskie zdobyło 49 pkt więcej.