Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza w środę, 15 marca, na spotkanie poświęcone Bogdanowi Winiarskiemu. Wezmą w nim udział m.in. bliscy, przyjaciele i znajomi zmarłego 31 grudnia legendarnego sportowca.
Grał w hokeja na lodzie, siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, a po przejściu na emeryturę w tenisa ziemnego. Najwięcej czasu poświęcił jednak lekkiej atletyce i w niej odnosił największe sukcesy. Jako zawodnik należał w latach 50. i 60. do czołówki polskich dyskoboli, zdobył ponad 20 tytułów mistrza województwa kieleckiego, nie tylko w rzucie dyskiem, ale również oszczepem, młotem, w pchnięciu kulą, a nawet w skoku wzwyż.
Jako trener doprowadził do mistrzostwa Polski w 5-boju swoją żonę Apolonię, a do srebrnego i brązowego medalu w 10-boju Franciszka Drewnianego. Na mistrzowskim podium w kategorii juniorów i młodzików stawali m.in. jego podopieczni Wiesław Matyga, Grzegorz Mirkowski, Janusz Ostaszewski, Henryk Pronobis i Zdzisław Włodarczyk. W 1961 r. lekkoatleci Granatu, trenowani przez Bogdana Winiarskiego, jako pierwsi z Kielecczyzny awansowali do II ligi.
Spotkanie wspomnieniowe rozpocznie się o godz. 17 w budynku wystaw Muzeum im. Orła Białego, w którym znajduje się wystawa poświęcona honorowym obywatelom miasta Skarżyska-Kamiennej. Wśród wyróżnionych tym tytułem jest Bogdan Winiarski. A muzeum znajduje się na skarżyskim Rejowie, naprzeciwko stadionu Granatu, na którym spędził dużą część swojego życia – jako zawodnik, trener, działacz i sędzia lekkiej atletyki.