Dariusz Sikora z medalem i kwalifikacją na mistrzostwa świata

Dariusz Sikora

Dariusz Sikora spisał się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwa Polski w biegach górskich, rozegranych w ramach imprezy Pieniny Ultra-Trail. Zawodnik LKB Rudnik na trzecim miejscu ukończył bieg juniorów Palenica Trail na 5,7 km a przewyższeniami +285 m, – 285 m. Nie tylko zdobył brązowy medal, ale również zapewnił sobie kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów.

Nie udało się wywalczyć miejsca na podium w kategorii seniorów Sylwestrowi Lepiarzowi, także z LKB Rudnik, wielokrotnemu mistrzowi Polski i medaliście w poprzednich latach. Tym razem musiał się zadowolić piątymi miejscami, które zajął najpierw w biegu Lubań Vertical na 6,5 km (przewyższenia +920 m/- 90 m, dawniej bieg w stylu alpejskim), a następnie w Hardy Rolling na 11 km (+530/- 660 m, styl anglosaski).

Występujący w barwach LKB Rudnik biegacze z Krakowa walczyli o medale w Wielkiej Prehybie, czyli w biegu górskim na długim dystansie 44 km (+2060 m/- 2060 m). Daniel Żuchowski ukończył go na szóstym miejscu, natomiast Urszula Paprocka była czwarta wśród kobiet.