Natalia Biskupska na stadionie również skoczyła po złoty medal

Znakomicie spisała się Natalia Biskupska w skoku o tyczce juniorek podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie. 18-latka z KKL Kielce rozpoczęła konkurs od zaliczenia w pierwszej próbie 3,45 m. Za pierwszym razem pokonała też trzy kolejne wysokości 3,60, 3,70 i 3,80 m.

Wysokości od 3,45 do 3,80 Natalia Biskupska pokonała w pierwszych próbach (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Dla rywalek 3,80 m okazało się zbyt wysoko i kielczanka miała już zapewniony złoty medal. Atakowała później jeszcze 3,95 m, ale bezskutecznie. Podopieczna trenerki Agnieszki Wrony zdobyła więc swój pierwszy na stadionie tytuł mistrzyni Polski. Przypomnijmy, że w lutym wywalczyła również złoty medal w hali.

Na stadionie w Lublinie pokonała koalicję tyczkarek z Wybrzeża. Drugie miejsce w konkursie zajęła Natalia Lewandowska z SKLA Sopot, a trzecie ex aequo Wiktoria Maciejewska i Zofia Gaborska z OSOT Szczecin. Wszystkie skoczyły po 3,70 m.

W eliminacjach biegu na 200 m startowała Julia Zacharz z KKL. Uzyskała 16. czas 26,19 s i awansowała do finału B, w którym pobiegnie w czwartek.