Podium było blisko, Karolina Młodawska czwarta w Chengdu

Karolina Młodawska zajęła czwarte miejsce w trójskoku podczas 31. FISU Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. Zawodniczka KKL Kielce, absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w finałowym konkursie swój najlepszy wynik uzyskała w ostatniej szóstej próbie, skacząc 13,59 m.

Karolina Młodawska w Chinach skoczyła dalej niż przed tygodniem na mistrzostwach Polski w Gorzowie, z których pochodzi to zdjęcie (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Do trzeciego miejsca na podium zabrakło 24 cm. Zajęła je mistrzyni Polski Adrianna Laskowska z AZS Poznań, która uzyskała rezultat 13,83 m. Złoty medal zdobyła reprezentantka Turcji Tugba Danismaz z wynikiem 14,31 m. 14 m przekroczyła również, o 2 cm, srebrna medalistka Diana Zagainowa z Litwy. Kolejność w finale była więc identyczna jak w czwartkowych eliminacjach.

Karolina Młodawska jest czwartą świętokrzyską lekkoatletką, która reprezentowała Polską w tych światowych igrzyskach studentów. Cztery lata temu na uniwersjadowych zawodach w Neapolu brązowy medal w rzucie młotem zdobyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Furmanek. W 2017 r. w Tajpej na Tajwanie czwarta w biegu na 100 m przez płotki była Karolina Kołeczek, reprezentująca wówczas Wisłę Junior Sandomierz. W 1977 r. w Sofii siódmą lokatę na 400 m zajęła Barbara Kwietniewska z AZS Nowi Kielce.