Piąta lokata i młodzieżowy rekord Mai Peryt na mistrzostwach Polski

Maja Peryt (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Maja Peryt zajęła piąte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu na 5000 m, które rozegrane zostały w Ciechanowie. Zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice uzyskała czas 16.59,46. Zwyciężyła zdecydowanie Olimpia Breza z KUKS Remus Kościerzyna z rezultatem 15.54,03, druga była Małgorzata Karpiuk z Podlasia Białystok (16.10,07), trzecia Julia Koralewska z AZS-AWFiS Gdańsk (16.25,73), a czwarta Paulina Stempniak z Energetyka Poznań (16.52,01).

Dla Mai Peryt był to pierwszy w karierze ukończony bieg na 5000 m na bieżni. Ze wspomnianym wynikiem 16.59,46 awansowała na trzecie miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich biegaczek w historii na tym dystansie. Liderką od prawie 22 lat jest Wioletta Frankiewicz-Janowska z STS Skarżysko-Kamienna z wynikiem 15.51,72, a drugą pozycję zajmuje Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która w ubiegłym roku uzyskała rezultat 16.20,52.

Obydwie biegały na 5000 m jako seniorki. Starachowiczanka ustanowiła więc w Ciechanowie młodzieżowy rekord województwa na tym dystansie. Poprzedni należał do Marioli Ślusarczyk z WiR-u Łopuszno, która w 2011 r. uzyskała czas 16.59,87.