Alpejski brąz, anglosaskie złoto i srebro

Daniel Wosik zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu alpejskim. Zawodnik MUKS THM Ostrowiec pokonał liczącą 10,8 km trasę z Międzygórza na Śnieżnik, z sumą podbiegów 980 m i zbiegów 180 m, w 58 min 28,9 s. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął debiutujący w kategorii seniorów Sylwester Lepiarz, także z MUKS THM, który uzyskał czas 59.23,0. Szósty na mecie był Piotr Koń (RMD Montrail Team/GLKS Fałków) z czasem 1:00.55,2.
Mistrzem Polski został Dariusz Kruczkowski z klubu Regle Szklarska Poręba (57.05,8).
W biegu alpejskim kobiet na 9,5 km (+ 935, – 55 m) dziewiątą lokatę zajęła Karolina Gacoń z LKB Rudnik z czasem 1:10.58,7.
Juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy walczyli w Międzygórzu o medale w biegach anglosaskich. Ze świętokrzyskich biegaczy najlepiej wypadła Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik), która zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych na 4,4 km (+350 m, – 350 m) w czasie 29.58,1. Wicemistrzem Polski juniorów został Piotr Jaśtal z KKL Kielce, który w tych zawodach wystartował w barwach klubu z Rudnika i trasę 8,25 km (+640 m, – 640 m) pokonał w 56.27.2.
Dzięki dobremu występowi w Międzygórzu Filipowska i Jaśtal zakwalifikowali się do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w biegach górskich, które odbędą się 8 września w Krynicy. Rywalizować będą w kategorii juniorów, podobnie jak Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który zapewnił sobie start wcześniej dzięki zajęciu piątego miejsca w mistrzostwach Europy juniorów młodszych. W biegu seniorów w Krynicy wystartuje Daniel Wosik.