Nasza młodzież na razie bez medalu w Toruniu

Nie udało się świętokrzyskim lekkoatletom zdobyć medalu w pierwszym dniu startów w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu. Najbliżej podium była Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która uplasowała się na czwartym miejscu w biegu na 1500 m juniorek z czasem 4.44,76. To jej najlepszy wynik na tym dystansie w hali.
Piątą lokatę w pchnięciu kulą juniorek zajęła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce z rekordem życiowym 12,09 m. Swoją „życiówkę” 7,97 s na 60 m wyrównała w eliminacjach juniorka Karolina Młodawska z KKL. Z ósmym czasem awansowała do finału A, w którym pobiegła 8,03 s i również była ósma. Zdecydowanie swój najlepszy wynik na 60 m poprawiła kolejna juniorka KKL Karolina Kozłowska. W eliminacjach uzyskała dziewiąty czas 7,98 s i zakwalifikowała się do finału B, w którym była trzecia z wynikiem 7,99. Zajęła więc 11. miejsce w tej konkurencji.
Z awansem do niedzielnego finału biegu na 800 m juniorów nie miał problemów nasz główny kandydat do medalu Mateusz Borkowski z LKB Rudnik. W eliminacjach uzyskał trzeci czas 1.56,88. Do finału B biegu na 600 m juniorek młodszych zakwalifikowała się Wiktoria Dziewięcka z KKL, która w eliminacjach poprawiła rekord życiowy rezultatem 1.42,40.