Świętokrzyscy biegacze na ósmych miejscach w półmaratonach

Rafał Czarnecki zajął ósmą lokatę w VIII PZU Półmaratonie Rzeszowskim. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 10 min i 51 s. Był na mecie drugim z Polaków – za Arturem Kozłowskim z Sieradza (1:04.07). Wyprzedziło go jeszcze czterech Kenijczyków oraz biegacze z Ukrainy i Słowacji. Zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z Kenii w czasie 1:03.50. Na 21. miejscu minął metę Michał Jagiełło z Lubieni, reprezentujący LKB Rudnik, który uzyskał 1:17.23.
W VIII Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej także najlepszy był Kenijczyk – Rop Abel Kibet. Zwycięstwo zapewnił sobie czasem 1:06.42. Ósme miejsce zajął Dariusz Starzyński z Sędziszowa z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 1:15.25. W kategorii wiekowej 40-latków sklasyfikowany został na drugiej pozycji.
Obydwa półmaratony odbyły się w niedzielę 12 kwietnia.