Świętokrzyski biegacz 44. w mistrzostwach Europy na Maderze

Sylwester Lepiarz z THM MUKS Ostrowiec Świętokrzyski reprezentował Polskę w 14. Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich w Porto Muniz na portugalskiej wyspie Madera na Oceanie Atlantyckim. W biegu seniorów na 11 km 850 m, o przewyższeniu 1250 m, zajął 44. lokatę z czasem 1 godz. 10 min 51 s. Zwyciężył Johan Bugge z Norwegii, który pokonał trasę 8 min 16 s szybciej. Do mety dotarło 66 zawodników.
W klasyfikacji drużynowej tego biegu, w której o kolejności decydowała suma miejsc trzech reprezentantów z każdego państwa, Polacy zajęli 14. pozycję z wynikiem 134. Prócz 44. pozycji Sylwestra Lepiarza złożyły się na to 34. lokata Kamila Jastrzębskiego z SKB Kraśnik (1:08.06) i 56. Piotra Czapli z Olimpii Zabrze (1:17.06). Drużynowymi mistrzami Europy zostali Włosi z sumą miejsc 16.