Mateusz Wróbel mistrzem Polski młodzików także na 300 m

Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój zdobył swój drugi złoty medal podczas mistrzostw Polski młodzików – Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Radomiu. W drugim dniu zawodów 15-letni podopieczny trenera Zdzisława Perepiczko był zdecydowanym faworytem biegu na 300 m  i nie zawiódł. Do obrony tytułu mistrzowskiego tytułu sprzed roku wystarczył mu rezultat 35,56 s. Srebrnego medalistę Konrada Plutę z Pogoni Siedlce wyprzedził o 0,53 s.
Po raz drugi bardzo dobrze spisała się w Radomiu Patrycja Banaś, także reprezentantka Słoneczka. O ponad sekundę poprawiła rekord życiowy na 300 m i z rezultatem 41,18 s zajęła szóstą lokatę w tej konkurencji.
Nie udało się wywalczyć miejsca na podium tyczkarkom KKL. Najlepsza z nich Katarzyna Białogońska z rezultatem 3,10 m była siódma. Patrycja Krawiecka, która po raz pierwszy w karierze skoczyła 3 m i o 19 cm poprawiła „życiówkę”, zajęła dziewiąte miejsce. Trzy najlepsze zawodniczki w konkursie pokonały wysokość 3,30 m, złoty medal zdobyła rekordzistka Polski młodziczek Julia Oberda z OKS Skra Warszawa.