Życiowy maraton i zwycięstwo Rafała Czarneckiego w Gdańsku

gdansk_maratonRafał Czarnecki z Bliżyna wygrał zdecydowanie 3. Gdańsk Maraton! Reprezentujący STS Skarżysko biegacz pokonał trasę 42 km 195 m w 2 godz. 24 min i 32 s. To jego rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o ponad 3 minuty. Drugiego na mecie ze stratą 1 min i 1 s był Tomasz Walerowicz z LKS Olymp Błonie, który karierę rozpoczynał w Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski.
W gdańskim maratonie dobrze wypadli także inni biegacze z naszego regionu. Monika Mosiołek ze Skarżyska, promująca akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu wśród kobiet i z czasem 3:09.05 awansowała na trzecie miejsce w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki.
W kategorii open 15. na mecie był Piotr Chmiel z Suchedniowa, kolega klubowy zwycięzcy, który uzyskał 2:46.38. Na 42. pozycji ukończył maraton Marek Skrzyniarz z Fitness Club Tao Kielce (2:54.31), a na 70. kolejny kielczanin Sławomir Madejski (2:58.16).