Zwycięski bieg Anny Skowronek i ostatnie miejsce województwa

Anna Skowronek wygrała bieg na 60 m przez płotki podczas halowych ogólnopolskich zawodów młodzików w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Toruniu. 14-letnia zawodniczka KKL Kielce uzyskała czas 9,28 s, zaledwie o 0,02 s gorszy od rekordu życiowego, ustanowionego 1 grudnia w kieleckiej Hali Legionów.

Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski wyrównała uzyskany wtedy rezultat 8,04 s w biegu na 60 m i w finale toruńskich zawodów uplasowała się na piątym miejscu. Na 60 m chłopców ósmą lokatę zajął Krystian Brutkowski ze Słoneczka Busko-Zdrój, który w eliminacjach ustanowił „życiówkę” 7,51 s, a w finale pobiegł 7,63 s.

Idalia Mastalerz z Olimpu Strawczyn została sklasyfikowana na 10. pozycji na 300 m z czasem 45,42 s. Jej klubowa koleżanka Wiktoria Banaś przebiegła 1000 m w 3.16,27 i była 11. Takie samo miejsce zajęła Izabela Sala ze Słoneczka, która skoczyła w dal 4,63 m. 11. była również sztafeta mieszana (dziewcząt i chłopców) 8×200 m województwa świętokrzyskiego z czasem 3.32,10. Pobiegli w niej: Natalia Żywczyk, Krystian Brutkowski, Idalia Mastalerz, Igor Regiel z KKL, Oliwia Skrzyniarz z KKL, Jakub Wrzałek z Żaczka Połaniec, Anna Skowronek i Wiktor Śnioch z KKL.

W punktacji wojewódzkiej zawodów niezbyt liczna świętokrzyska ekipa uplasowała się na ostatnim 16. miejscu.