Studenci z Kielc na podium akademickich mistrzostw Polski

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska i Oleksandr Pylypczuk, zawodnicy KKL i studenci kieleckich uczelni, zajęli trzecie miejsca w rozegranych w Łodzi akademickich mistrzostwach Polski. Młodawska, aktualna wicemistrzyni naszego kraju w hali i studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, była jedną z faworytek konkursu skoku w dal. Ostatecznie zdobyła brązowy medal z wynikiem 5,86 m, ulegając Magdalenie Żebrowskiej z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (6,07 m) i Angelice Foce z AGH Kraków (5,88 m).

Młodawska wystąpiła też w trójskoku, ale startu w tej konkurencji nie może zaliczyć do udanych. W eliminacjach uzyskała rezultat 12,13 m, w finale skoczyła mniej, zaliczając 11,77 m. Wystarczyło do zajęcia jedynie dziesiątej lokaty.

W trójskoku mężczyzn bardzo dobrze spisał się Pylypczuk, pochodzący z Ukrainy student Politechniki Świętokrzyskiej. W finałowym konkursie uzyskał 14,60 m, plasując się na trzeciej pozycji. Dalej od niego skoczyli Filip Socha z krakowskiej AGH (15,54 m) oraz Sławomir Glapiński z AZS Łódź (15,26 m).

Oleksandr Pylypczuk

Pylypczuk startował też w skoku w dal. W eliminacjach skoczył 6,77 m, ale to nie wystarczyło do zakwalifikowania się do finału.

W finałowym konkursie skoczków wzwyż wystąpił natomiast Aleksander Podsiadło, były zawodnik KKL i Gryfa Rytwiany, także student Politechniki Świętokrzyskiej. Najpierw bardzo dobrze wypadł w eliminacjach, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,94 m. W decydującej o medalach rozgrywcie skoczył 4 cm niżej i ostatecznie uplasował się na dziewiątej pozycji.